OH Kino z najnowszym formatem w projekcie ArtN

W ArtN – projekcie rewitalizującym tereny dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli, realizowanym przez Grupę Capital Park, pojawi się kino w odsłonie niedostępnej do tej pory w Polsce. Jego operatorem zostanie sieć OH Kino. Swoje podwoje dla widzów otworzy wraz z uruchomieniem całego kompleksu ArtN już pod koniec 2020 roku.

Kompleks kinowy w przyszłym projekcie ArtN zajmie powierzchnię ponad 3444 mkw. i będzie składać się z ośmiu sal. Zlokalizowany będzie na 1 piętrze nowopowstającego budynku. Operatorem została sieć OH Kino, która proponuje swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe.

Operatorem została sieć OH Kino, która proponuje swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. Koncept ten łączy najcenniejsze dla widzów cechy multipleksu oraz kin studyjnych. Jego głównym założeniem jest prezentowanie seansów filmowych na najwyższym poziomie multimedialnym i technologicznym – jak w multipleksie – ale w przytulnej i kameralnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych. Dodatkowo przestrzeń kina będzie służyć także jako miejsca spotkań, gali, pokazów prywatnych, a sale kinowe pełnić będą także funkcje konferencyjne.

Przyszli widzowie będą mogli zetknąć się ze standardem niedostępnym wcześniej w Polsce. Każda z sal będzie sprzyjała kameralnemu podziwianiu filmów, ale swoim standardem technicznym będzie dorównywać jakości odbioru filmów w multipleksach. Projekcje filmowe wykorzystywać będą najnowsze technologie multimedialne. Widownia zostanie zorganizowana w zupełnie inny, niż znany do tej pory sposób. Miejsca – podobnie jak w samolocie – będą podzielone na segment „economy” (standardowe) oraz „premium” (szersze, wygodniejsze, umiejscowione w najdogodniejszych punktach). Dodatkowo sale wyposażone będą w specjalne sofy, umożliwiające oglądanie filmu w pozycji półleżącej. Wnętrza sal kinowych będą utrzymane w designerskim, artystycznym stylu, zachowując nieco ducha vintage,  znanego z kin studyjnych. W wystroju dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno, nie zabraknie też elementów, nawiązujących do industrialnej przeszłości ArtN. Operator zapewni także oryginalne oświetlenie, dostosowane m.in. do pór dnia czy pór roku. Oferta gastronomiczna kina również swoim standardem będzie odbiegać od tego, co zastać można w klasycznych multipleksach – w ofercie kinowego baru nie zabraknie m.in. zdrowych przekąsek. Kino zostanie przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych – pojawią się specjalne, dedykowane takim osobom miejsca, na seans będzie można także wejść z psem-przewodnikiem.

– Podpisana przez nas umowa z OH Kino doskonale odzwierciedla kierunek, w jakim podążamy, pozyskując najemców do przyszłego kompleksu ArtN. Tak niezwykła przestrzeń, która połączy wiele dziedzin życia – pracę i rozrywkę, handel, ale także kulturę, która jest dla nas szalenie istotnym aspektem, wpisanym wręcz w nazwę naszego projektu, wymaga konceptów oryginalnych i nowatorskich. Takie właśnie będzie kino w ArtN – komfortowe, zaskakujące nowościami, przystępne dla każdej grupy widzów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz najemca, projektując je, czerpie garściami z historii dawnej fabryki Norblina. Z pewnością pojawi się w jego przestrzeni wiele elementów, nawiązujących do industrialnej tradycji tego miejsca  – komentuje Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park, odpowiadająca za projekt ArtN.

OH Kino to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku. Sieć uruchomiła do tej pory 3 kina – we Wrocławiu, Oławie i Mysłowicach i dynamicznie się rozwija, przygotowuje się do otwarcia kolejnych 12 lokalizacji na terenie Polski.

ArtN to flagowy projekt Grupy Capital Park, zakładający rewitalizację zabytkowego, dwuhektarowego terenu po dawnej fabryce Norblina na warszawskiej Woli,  zlokalizowanego pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Do końca 2020 roku powstanie tam mini-dzielnica, złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek, który obejmie 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach ArtN powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, a pozostałe 24 tys. mkw. zostanie poświęcone funkcji handlowej, rozrywkowej, kulturalnej i gastronomicznej. Zwieńczeniem projektu, bezpośrednio nawiązującym do historii miejsca, będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne. W trakcie rewitalizacji terenu odnowionych zostanie 9 zabytkowych budynków i 2 historyczne, a także 44 maszyny i urządzenia z dawnej fabryki. ArtN będzie miejscem otwartym, całodobowo dostępnym dla wszystkich – zarówno pracowników i użytkowników, warszawiaków, jak również turystów.

Inwestorem i pomysłodawcą ArtN jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą została firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Komercjalizację ArtN prowadzą wspólnie Dział Najmu Grupy Capital Park, BOIG (powierzchnia handlowa) oraz Cushman&Wakefield (powierzchnia biurowa).