Filmowy Norblin

Dawna Fabryka Norblina wielokrotnie „grała” w polskich i międzynarodowych produkcjach filmowych. To tu powstawały największe hity srebrnego ekranu, jak oscarowy „Pianista” Romana Polańskiego.

Przepiękne postindustrialne tereny Fabryki Norblina, autentyczna zabytkowa architektura i magiczna atmosfera tego miejsca pozwoliły twórcom filmowym na wierne oddanie klimatu dawnej Warszawy.

W przestrzeniach Fabryki Norblina kręcone były kultowe sceny „Czasu Honoru”, jak zaprzysiężenie młodych żołnierzy podziemia, spotkania konspiratorów czy walka bokserska Tadeusza (Paweł Małaszyński) i Krzysztofa (Ksawery Szlenkier).  Tereny Fabryki zaaranżowano również na przedwojenny plac targowy – Kercelak oraz pomieszczenia Pawiaka i spacerniak.

Fabryka Norblina miała także swoje pięć minut w „Pianiście” Romana Polańskiego, filmie opowiadającym historię Władysława Szpilmana, znakomitego żydowskiego pianisty i kompozytora. Na potrzeby scen filmowych pomieszczenia fabryki zostały zaaranżowane na warsztat szewski oraz noclegownię.

Zabytkowy teren na warszawskiej Woli był również tłem dla takich produkcji jak „Londyńczycy”, „Przeprowadzki” z Kingą Preis w roli głównej, „Brat naszego Boga” Krzysztofa Zanussiego, „Dublerzy” Marcina Ziębińskiego,  „Skazany na Bluesa” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego oraz wielu innych znakomitych filmów, seriali, teledysków muzycznych i spektakli teatru telewizji.

Filmową historię Fabryki Norblina kontynuować będzie kameralne butikowe kino, które pojawi się w zrewitalizowanych przestrzeniach naszej inwestycji.