Realizowana przez Grupę Capital Park Fabryka Norblina zaprosiła do współpracy kolejnego partnera artystycznego, który wzbogaci funkcję kulturalną tego miejsca. Tuż obok wyjątkowego, butikowego kina, muzeum, czy piano baru z muzyką na żywo, działać będzie galeria sztuki Flow Art House. Dzieła współczesnych artystów prezentowane będą podczas organizowanych cyklicznie wystaw w specjalnie przystosowanej do tego celu przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 250 mkw.
W zabytkowej przestrzeni Fabryki Norblina Flow Art House zadebiutuje i otworzy się jako jeden z pierwszych konceptów już w III kwartale tego roku. W ofercie galerii znajdują się dzieła zarówno uznanych na rynku artystów, takich jak: Grażyna Smalej, Anna Kołodziejczyk, Katarzyna Adamek-Chase, Tomasz Prymon, Juliusz Kosin, Malina Wieczorek, Katarzyna Januszko, Ida Karkoszka, jak również obiecujących, młodych talentów. Do zbiorów włączane są starannie dobierane obiekty o najwyższych walorach kolekcjonerskich z takich dziedzin, jak malarstwo, rzeźba oraz fotografia artystyczna. Siedziba galerii znajdować się będzie na poziomie +2.
– Nieprzypadkowo wybraliśmy to miejsce. Przestrzenie Fabryki Norblina połączy niepowtarzalna, artystyczna energia – sztuki wizualne będą płynnie przeplatały się z dźwiękami muzyki granej na żywo, a przestrzenne wnętrze pozwoli na swobodne obcowanie ze sztuką, siedem dni w tygodniu, nawet do późnych godzin nocnych. Zależy nam na tym, by wpisać się w życie kulturalne stolicy i umożliwić naszym gościom swobodny kontakt z twórczością artystyczną na najwyższym poziomie – niezależnie od tego, czy lubią ją kontemplować samodzielnie, czy też zechcą wziąść udział w oprowadzaniach kuratorskich. Planujemy także aktywnie włączyć się w kreowanie kalendarza kulturalnego Fabryki Norblina, organizując liczne wydarzenia, dzięki którym będziemy mogli odkrywać nowe talenty, wspierać artystów i popularyzować wiedzę z tego obszaru – mówi Marta Krajenta z Flow Art House.
Flow Art House to kolejny koncept kulturalny, który pojawi się w ofercie zrewitalizowanej Fabryki Norblina. W programie galerii planowane są m.in. cykliczne wersnisaże, wystawy, spotkania autorskie, a także i dyskusje tematyczne z przedstawicielami świata sztuki i kultury. Ważnym punktem jej działalności będą także aukcje dzieł sztuki. Każdy zainteresowany zakupem wystawionych dzieł, będzie mógł skorzystać z profesjonalnego doradztwa przedstawicieli galerii, którzy podpowiedzą, jak stworzyć unikatową kolekcję w prywatnym domu, siedzibie firmy czy też przestrzeni publicznej bądź komercyjnej.
– Fabryka Norblina będzie miejscem, które będzie tętnić kulturą. Sztuka będzie witała naszych gości na każdym kroku. Już podchodząc od ulicy Prostej zobaczymy absolutnie wyjątkowy mural, przedstawiający obraz Edwarda Dwurnika. Wyjeżdżając z parkingu podziemnego do środka kompleksu, będziemy mogli podziwiać wielkoformatowe dzieło Poli Dwurnik, szykujemy także kolejne niespodzianki. W przestrzeni kina poznamy nowy wymiar seansów, a także spotkamy najwybitniejsze postaci polskiego filmu. Nie zabraknie miejsca z muzyką na żywo i koncertami, a wiele z wydarzeń, które szykujemy, będzie dostępne nieodpłatnie dla każdego. Wspieramy również artystów z przeróżnych dziedzin poprzez założoną przez nas Fundację Fabryki Norblina, dzięki której tworzymy wokół tego miejsca nowoczesną, artystyczną bohemę. Mamy ambicje by stać się prężnie działającą instytucją kultury i mecenasem sztuki, który w jakościowy i wartościowy sposób zaznaczy swoją obecność na kulturalnej mapie Warszawy – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członkini zarządu Grupy Capital Park, odpowiedzialna za rewitalizację Fabryki Norblina.
Fabryka Norblina, rewitalizowana z inicjatywy Grupy Capital Park, jest w finalnym etapie prac konstrukcyjnych i już w III kwartale br. udostępni ponad 65 tys. mkw. powierzchni, z czego 41 tys. mkw. stanowić będą biura, a pozostałe 24 tys. mkw. wypełnią koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe czy handlowe. Do najemców zrewitalizowanego kompleksu należeć będą m.in. BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty czy foodhall z 26 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.). W części biurowej kompleksu swoje siedziby będą mieć m.in. Allegro.pl (16,2 tys. mkw.) oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International (8,5 tys. mkw.) Zrewitalizowana Fabryka stanie się także miejscem kultury. Pojawi się tam m.in. butikowe kino z siedmioma salami dla łącznie 620 osób (3,3 tys. mkw.), którego partnerem merytorycznym będzie Gildia Reżyserów Polskich, przenosząca tam swoją siedzibę. Odwiedzający posłuchają muzyki na żywo w Piano Barze, a w jednej z zabytkowych hal powstanie klub muzyczny i koncertowy. Blisko 800 mkw. powierzchni zajmie pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience.
Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Za działania związane z konserwacją zabytków odpowiada firma Monument Service.
Ze zbiorami Flow Art House można zapoznać się już dziś za pośrednicztwem strony internetowej www.flowarthouse.com.