Skip to content

Fabryka Norblina dla dzieci

Fabryka Norblina jest przyjazna dzieciom i czeka na swoich małych gości codziennie. Mamy u nas wyjątkowe miejsca, które powstały właśnie z myślą o najmłodszych gościach. W kompleksie przy Żelaznej 51/53 dzieci uczą się przez zabawę i bawią przez naukę. Wizytę warto zaplanować na dłużej, ponieważ oferujemy atrakcyjne pakiety łączonych wycieczek dla szkół oraz rodzin z dziećmi.

FN-Dla-dzieci_LP-general_Weekend-dziecka_01

fot: MEDIAFRESH

To będzie niezapomniany Weekend Dziecka w Fabryce Norblina!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Fabryka Norblina wraz z partnerami, Smart Kids Planet, Smart Kids Store, Art Box Experience oraz Muzeum Fabryki Norblina, zaprasza do wspólnego świętowania. W weekend, 1-2 czerwca, warszawski kompleks przy Żelaznej 51/53 zmieni się w radosną krainę pełną atrakcji i aktywności, które rozbudzą wyobraźnię i zapewnią doskonałą zabawę całym rodzinom.

Smart Kids Planet

Smart Kids Planet to pierwsze w Polsce innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w wieku 0-10 lat, które wypełnia lukę między salami zabaw, a centrami nauki. To tutaj na 9 strefach mądrej zabawy świat doświadczany jest wszystkimi zmysłami, fantazja nie zna granic, a nauka jest czystą przyjemnością. Wszystko po to, by rozwijać u najmłodszych kompetencje przyszłości, uczyć współpracy, zapoznawać z najnowszymi technologiami i kształtować dobre, ekologiczne nawyki. W 2023 roku Smart Kids Planet zostało docenione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka otrzymując główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku w kategorii Miejsca Przyjazne Dzieciom.

FN-Dla-dzieci_LP-general_Smart-Kids-Planet

fot: Smart Kids Planet

FN-Dla-dzieci_LP-general_Art-Box-Experience

fot: MEDIAFRESH

Art Box Experience

Kreatywnie z dziećmi- świat barw i dźwięków, moc doznań poruszających wszystkie zmysły! Art Box Experience to idealne miejsce na mądrą i poruszającą rodzinną rozrywkę. W naszej przestrzeni przenosimy widzów do kolorowego i pełnego symboliki świata artystów, zabieramy w podróż w głąb oceanów, do wnętrza wulkanu lub na ulice przedwojennej Warszawy! Podróż tę przeżywamy wszystkimi zmysłami – otaczają nas niezwykłe obrazy i dźwięki. Zwiedzanie wystawy to nauka i świetna zabawa w jednym! Dzieci i opiekunowie odkryją w tym doświadczeniu coś niezwykłego, bo „co innego wiedzieć, a co innego widzieć”. 

Nasze wystawy zobaczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, ponieważ są wizualną ucztą, ożywiają wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Prowadzimy zajęcia warsztatowe dla szkół i przedszkoli, dostosowane do podstaw programowych MEN, oraz zwiedzania rodzinne. Wizyta w tej przestrzeni, wypełnionej obrazem i dźwiękiem, jest wspaniałym i rozwijającym doświadczeniem.

Kino KINOGRAM

KinoGram to 4 kameralne sale, wyposażonych w wygodne kanapy, fotele i stoliki. W repertuarze nie brakuje bajek i filmów dla młodszej publiczności. Dzieci i młodzież szczególnie docenią najwyższej jakości rozwiązania technologiczne, ale także możliwość oglądania ulubionych bohaterów na wielkim ekranie i chrupania pysznych przekąsek jednocześnie. Dla grup szkolnych zestaw lemoniada + popcorn w promocyjnej cenie. W KinoGram można również zarezerwować jedną z sal na prywatny event, jak urodziny czy wspólne oglądanie meczu.

Kino Kinogram

fot: MEDIAFRSH

FN-Dla-dzieci_LP-general_Muzeum-Fabryki-Norblina

fot: MEDIAFRESH

Muzeum Fabryki Norblina

Poznaj  ponad 240 lat niesamowitej historii sięgającej czasów ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego kamerdynera Franciszka Ryxa. By dowiedzieć się więcej o tej 2-hektarowej przestrzeni w sercu Warszawy i ludziach z nią związanych, dzieci mają kilka możliwości. Oprócz indywidualnego zwiedzania, Muzeum organizuje także lekcje dla młodzieży szkolnej i warsztaty dla młodszych dzieci. Formuła angażująca młodego widza poprzez zabawę pokazuje jak funkcjonowała i co produkowała fabryka. Te zorganizowane spotkania składają się z części merytorycznej, ale także z łamigłówek i zagadek, oraz zajęcia z wyrabiania własnej puncy!

Karuzela

Jedną z ulubionych atrakcji Fabryki Norblina jest wyjątkowa karuzela w stylu safari. To jedyna taka karuzela w mieście, a stworzyła ją kultowa francuska firma Concept 1900, w której tego typu atrakcje zamawiają największe parki rozrywki na świecie, jak Disneyland w Paryżu, Park Asterix (Francja) czy park Motiongate (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Na egzemplarzu znajdującym się w zadaszonej uliczce Teodora Wernera, umieszczono figury dzikich zwierząt. Wszystkie są barwne, ręcznie malowane i poruszają się w rytm muzyki: kołyszą się lub galopują. Przejażdżka na żyrafie, słoniu czy lamparcie gwarantuje świetną zabawę!

FN-Dla-dzieci_LP-general_Karuzela

fot: M. Czechowicz

FN-Dla-dzieci_LP-general_Zjeżdżalnia

fot: MEDIAFRESH

Zjeżdżalnia

Bezpłatna zjeżdżalnia o długości ponad 13 metrów poprowadzi gości kompleksu na poziom -1, tuż obok Smart Kids Planet. To idealna opcja dla tych, którzy lubią wybierać alternatywne sposoby przemieszczania się. Zjeżdżalnia, która swój punkt startowy ma na poziomie 0 w budynku Plater, jest – obok schodów ruchomych i panoramicznej windy – kolejną i z pewnością najzabawniejszą drogą prowadzącą na niższy poziom kompleksu. Ta zamknięta tuba ma aż 13,25 metra długości, prawie metr szerokości i ponad 5,5 metra wysokości. Limit wagowy to 150 kg, więc z nowej atrakcji korzystać można w pojedynkę i parami. Dzieciom poniżej siódmego roku życia podczas zjazdu musi towarzyszyć dorosły opiekun.