Artyści prezentujący rozmaite dziedziny sztuki na pograniczu teatru, cyrku oraz tańca oczarują gości Fabryki Norblina na scenie w Food Town już w niedzielę 22 maja. To już ostatni spektaklu z cyklu „Hedonist – Variété Show” organizowanego przez Fundację Fabryki Norblina oraz Kolektyw Inicjatyw Nowocyrkowych.
Na jeden wieczór scena Food Town zamieni się w miejsce wypełnione magią i elegancją dzięki utalentowanym profesjonalistom z zakresu sztuki opowiadania ciałem. Wyselekcjonowani performerzy to grono laureatów polskich i międzynarodowych konkursów oraz uczestników licznych festiwali i inicjatyw artystycznych. W programie majowego „Hedonist – Variété Show” zaplanowano zjawiskowe pokazy zmysłowego tańca w powietrzu i burleski, akrobacji na kole akrobatycznym (Cyr Wheel) czy zapierające dech w piersiach pokazy iluzji i wariacji na temat żonglerki. Podczas najbliższego spotkania na gości czeka także niezwykły występ kobiety-gumy, która przekroczy bariery ograniczające ludzkie ciało.
Spektakle „Hedonist – Variété Show” to cykliczne wydarzenia łączące koncert muzyki na żywo, teatr i pokaz sztuk nowocyrkowych, odbywające się w raz w miesiącu od lutego do maja 2022 w Fabryce Norblina. Każdy pokaz jest unikatowy, oparty o autorski repertuar tworzony przez artystów mających wieloletnie doświadczenie w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Uczestnicy poprzednich edycji wydarzenia mieli okazję zapoznać się z rozmaitymi odsłonami sztuki, także tymi mniej znanymi jak akrobacje ikaryjske czy German Wheel.
O dobrą zabawę zadbają prowadzące – Anka Dzilińska oraz Marta Iwaszkiewicz „Wichura”, które przybliżą gościom ideę variété.
Na scenie wystąpią:
- Karolina Midura – taniec w powietrzu na kole
- MultiVisual: Michał Shao Szałucho, Kamil Dziliński oraz Tomasz Piotrowski – pokaz laserowy
- Anna Kawiak – pokaz stójkarski (kobieta guma)
- Red Juliette – burleska
- Maciej Pereświet i Kacper Kędzierski – akrobacje
- Krzysiek Pacholik – żonglerka
- Marek Born – żonglerka
- Aryman – manipulacja przedmiotami i pokaz iluzji
- Grzegorz Jastrzębski – akrobacje na kole
O oprawę muzyczną zadba zespół w składzie:
- Anna Rosochacka (wokal)
- Tomasz Mądzielewski (band lider, perkusja)
- Marcin Markuszewski (bas)
- Przemysław Zalewski (piano)
O porządek na scenie zadba Aleksandra Olszewska – stage manager.
Najbliższy spektakl odbędzie się już 22.05.2022 o godzinie 19:00 w Fabryce Norblina na scenie w Food Town.
Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl
Sylwetki performerów:
Anna Dzilińska
Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in „Warszawska Sceny Varieté”, czy “CyrkON” – pierwszych w Polsce spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Współorganizatorka pierwszego mini-festiwalu hula-hoopowego w Polsce Hoopoland, podczas XIV Festiwalu Ognia I Kuglarstwa w Ostródzie. Artystka cyrkowa – od 5 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Prowadzi warsztaty i zajęcia. Od 12 lat pracuje w radiu – obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock, Vox FM, Radio Plus, Radio SuperNova).
https://instagram.com/hulanka__
Aleksandra Olszewska
Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Współorganizowała projekt „Warszawska Scena Varieté”, organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy scenografie do spektakli cyrkowych. Współtwórczyni pracowni artystycznej Kontrast w Warszawie
Kamil Dziliński
Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté”. Organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.
https://instagram.com/multivisual.pl
Tomasz Piotrowski
Na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté” organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu „Rabbit in Humanland” zrealizowanego podczas pierwszego „Incydentu Polskiego” w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu „Geometria Propagandy” w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi.
https://instagram.com/antirabbity
Marta Iwaszkiewicz Wichura
Komiczka i konferansjerka, chociaż najchętniej by o sobie mówiła wodzirejka. Energii ma masę, śpiewa choć nie potrafi, o swoim życiu uczuciowym opowiada trochę za dużo, ale każdy tam był gdzie ona. Na scenach komediowych bardzo dużo improwizowała od 2011 roku. Jako Wiktoria Wichura prowadziła Lip Sync Battles i występowała w Snacz Gejms. Jakiś czas temu ubrała się ładnie, wzięła mikrofon i zaczęła prowadzić wieczory burleski w Madame Q. Ostatnio występuje z materiałem stand-upowym „Była dziewczyna”.
Czemu Wichura? Bo łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze.
https://instagram.com/iwaszkiewicz.wichura
Karolina Midura
Tańczy w powietrzu od 2014 roku. W pewnym momencie uznała, że jest zbyt dużo pokazów tego typu na poważnie i postanowiła dorzucić swoje trzy grosze.
Dzięki niezwykłym zdolnościom i zaczarowanej parasolce zabierze nas w podróż do świata magii i beztroskich lat dzieciństwa.
https://instagram.com/karmidka
Michał Shao Szałucho
Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił ponad dziesięć razy w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim TV show oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.
Ania Kawiak
Akrobatyką zajmuje się od 5’go roku życia. Od kilku lat akrobatyka nie jest już tylko jej pasją, ale również sposobem na życie – dzięki występom oraz pracy trenera.
W czasie, którego nie spędza na sali gimnastycznej uwielbia podróżować, pić kawę i stawać na rękach w najróżniejszych miejscach „kolekcjonując” je w ten sposób – ma nawet mapę, na której zaznacza kolejno te miejsca.
https://instagram.com/ania_kaww
Red Juliette
Red Juliette to czołowa performerka burleski na arenie Polski i Europy.
Zdobywczyni pierwszego miejsca na międzynarodowym konkursie „World Burlesque Games” 2014 oraz headlinerka największego festiwalu burleski na świecie „London Burlesque Festival” w latach 2016 i 2017. Nazywana najbardziej roztańczoną performerką polskiej burleski i
prawdziwym wulkanem energii na scenie. Cechuje ją niezwykła wszechstronność stylistyczna – równie dobrze odnajduje się w gorących egzotycznych numerkach, jak i poetyckich wizjach w klimacie art noveau.
https://instagram.com/redjuliette.burlesque
Maciej Pereświet
Swoją przygode z akrobatyka zaczął w wieku siedmiu lat i trwa ona do dziś. Obecnie jest instruktorem akrobatyki sportowej. Od ponad 4 lat prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla
dorosłych. Przez wiele lat tańczył breakdance.
https://www.instagram.com/peresso
Kacper Kędzierski
Skromny człowiek sportu, który ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, liczne występy akrobatyczne oraz udziały w programach tj. Mam Talent czy Ninja Warrior. Jest obecnie trenerem akrobatyki sportowej i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Krzysiek Pacholik
Od kilku lat znajduje się w Squadzie Artystycznym Fundacji Sztukmistrze. Z Lublina nie pochodzi, jednak za lubelaka się uważa, mimo że gardzi cebularzem. Żongler, poeta i miłośnik gruszek. W wolnych chwilach rwie się do pracy. Szanuje suszone pomidory.
https://instagram.com/penguinjuggling
Grzegorz Jastrzębski
Grzegorz tematem współczesnego cyrku zajmuje się już ponad pięć lat. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku – To właśnie tam odkrył swoją wymarzoną specjalizację – akrobatyczne koło Cyra. Od tego czasu kręci się i zachwyca ludzi zarówno w Polsce jak i na świecie, a jego największym marzeniem jest wystąpić na scenie w Las Vegas.
Występował między innymi w spektaklach Warszawskiej Sceny Variete, a także w projekcie „CyrkON”, to pierwsze pełnometrażowe cyrkowe spektakle online w Polsce, ponadto zdobył III miejsce na pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu OWACJE I.
https://instagram.com/jastrzebski_act
Marek Born
żongler, freestyler, finalista 6 edycji programu Mam Talent oraz TikToker znany jako DeadpoolPoland. Jest samoukiem występującym na scenie od 12lat. Podczas swoich treningów postawił na wszechstronność, którą możemy poczuć w jego występach. Marek podbija, toczy, kręci, balansuje. Żongluje nawet 5 piłkami do nogi.
https://www.tiktok.com/@deadpoolpoland
Aryman
Dawid Świstek od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami.
https://instagram.com/aryman.art