Skip to content

„Hedonist – Variété Show” po raz kolejny w Fabryce Norblina

Artyści prezentujący rozmaite dziedziny sztuki na pograniczu teatru, cyrku oraz tańca oczarują gości Fabryki Norblina na scenie w Food Town już w niedzielę 22 maja. To już ostatni spektaklu z cyklu „Hedonist – Variété Show” organizowanego przez Fundację Fabryki Norblina oraz Kolektyw Inicjatyw Nowocyrkowych. 

Na jeden wieczór scena Food Town zamieni się w miejsce wypełnione magią i elegancją dzięki utalentowanym profesjonalistom z zakresu sztuki opowiadania ciałem. Wyselekcjonowani performerzy to grono laureatów polskich i międzynarodowych konkursów oraz uczestników licznych festiwali i inicjatyw artystycznych. W programie majowego „Hedonist – Variété Show” zaplanowano zjawiskowe pokazy zmysłowego tańca w powietrzu i burleski, akrobacji na kole akrobatycznym (Cyr Wheel) czy zapierające dech w piersiach pokazy iluzji i wariacji na temat żonglerki. Podczas najbliższego spotkania na gości czeka także niezwykły występ kobiety-gumy, która przekroczy bariery ograniczające ludzkie ciało. 

Spektakle „Hedonist – Variété Show” to cykliczne wydarzenia łączące koncert muzyki na żywo, teatr i pokaz sztuk nowocyrkowych, odbywające się w raz w miesiącu od lutego do maja 2022 w Fabryce Norblina. Każdy pokaz jest unikatowy, oparty o autorski repertuar tworzony przez artystów mających wieloletnie doświadczenie w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Uczestnicy poprzednich edycji wydarzenia mieli okazję zapoznać się z rozmaitymi odsłonami sztuki, także tymi mniej znanymi jak akrobacje ikaryjske czy German Wheel.

O dobrą zabawę zadbają prowadzące – Anka Dzilińska oraz Marta Iwaszkiewicz „Wichura”, które przybliżą gościom ideę variété. 

Na scenie wystąpią:

  • Karolina Midura – taniec w powietrzu na kole
  • MultiVisual: Michał Shao Szałucho, Kamil Dziliński oraz Tomasz Piotrowski – pokaz laserowy 
  • Anna Kawiak – pokaz stójkarski (kobieta guma)
  • Red Juliette – burleska 
  • Maciej Pereświet i Kacper Kędzierski – akrobacje
  • Krzysiek Pacholik – żonglerka
  • Marek Born – żonglerka
  • Aryman – manipulacja przedmiotami i pokaz iluzji 
  • Grzegorz Jastrzębski – akrobacje na kole 

O oprawę muzyczną zadba zespół w składzie: 

  • Anna Rosochacka (wokal)
  • Tomasz Mądzielewski (band lider, perkusja)
  • Marcin Markuszewski (bas)
  • Przemysław Zalewski (piano)

O porządek na scenie zadba Aleksandra Olszewska – stage manager.

Najbliższy spektakl odbędzie się już 22.05.2022 o godzinie 19:00 w Fabryce Norblina na scenie w Food Town. 

Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl

Sylwetki performerów:

Anna Dzilińska

Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in „Warszawska Sceny Varieté”, czy “CyrkON” – pierwszych w Polsce spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Współorganizatorka pierwszego mini-festiwalu hula-hoopowego w Polsce Hoopoland, podczas XIV Festiwalu Ognia I Kuglarstwa w Ostródzie. Artystka cyrkowa – od 5 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Prowadzi warsztaty i zajęcia. Od 12 lat pracuje w radiu – obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock, Vox FM, Radio Plus, Radio SuperNova). 

https://instagram.com/hulanka__

Aleksandra Olszewska

Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Współorganizowała projekt „Warszawska Scena Varieté”, organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy scenografie do spektakli cyrkowych. Współtwórczyni pracowni artystycznej Kontrast w Warszawie

https://instagram.com/rurzowa

Kamil Dziliński

Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté”. Organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

https://instagram.com/multivisual.pl

Tomasz Piotrowski

Na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté” organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu „Rabbit in Humanland” zrealizowanego podczas pierwszego „Incydentu Polskiego” w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu „Geometria Propagandy” w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi.

https://instagram.com/antirabbity

Marta Iwaszkiewicz Wichura

Komiczka i konferansjerka, chociaż najchętniej by o sobie mówiła wodzirejka. Energii ma masę, śpiewa choć nie potrafi, o swoim życiu uczuciowym opowiada trochę za dużo, ale każdy tam był gdzie ona. Na scenach komediowych bardzo dużo improwizowała od 2011 roku. Jako Wiktoria Wichura prowadziła Lip Sync Battles i występowała w Snacz Gejms. Jakiś czas temu ubrała się ładnie, wzięła mikrofon i zaczęła prowadzić wieczory burleski w Madame Q.  Ostatnio występuje z materiałem stand-upowym „Była dziewczyna”.

Czemu Wichura? Bo łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze.

https://instagram.com/iwaszkiewicz.wichura

Karolina Midura

Tańczy w powietrzu od 2014 roku. W pewnym momencie uznała, że jest zbyt dużo pokazów tego typu na poważnie i postanowiła dorzucić swoje trzy grosze.

Dzięki niezwykłym zdolnościom i zaczarowanej parasolce zabierze nas w podróż do świata magii i beztroskich lat dzieciństwa. 

https://instagram.com/karmidka

Michał Shao Szałucho  

Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił ponad dziesięć razy w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim TV show oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.

https://instagram.com/shao.pl

Ania Kawiak

Akrobatyką zajmuje się od 5’go roku życia. Od kilku lat akrobatyka nie jest już tylko jej pasją, ale również sposobem na życie – dzięki występom oraz pracy trenera. 

W czasie, którego nie spędza na sali gimnastycznej uwielbia podróżować, pić kawę i stawać na rękach w najróżniejszych miejscach „kolekcjonując” je w ten sposób – ma nawet mapę, na której zaznacza kolejno te miejsca.

https://instagram.com/ania_kaww

Red Juliette

Red Juliette to czołowa performerka burleski na arenie Polski i Europy.

Zdobywczyni pierwszego miejsca na międzynarodowym konkursie „World Burlesque Games” 2014 oraz headlinerka największego festiwalu burleski na świecie „London Burlesque Festival” w latach 2016 i 2017. Nazywana najbardziej roztańczoną performerką polskiej burleski i

prawdziwym wulkanem energii na scenie. Cechuje ją niezwykła wszechstronność stylistyczna – równie dobrze odnajduje się w gorących egzotycznych numerkach, jak i poetyckich wizjach w klimacie art noveau.

https://instagram.com/redjuliette.burlesque

Maciej Pereświet

Swoją przygode z akrobatyka zaczął w wieku siedmiu lat i trwa ona do dziś. Obecnie jest instruktorem akrobatyki sportowej. Od ponad 4 lat prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla

dorosłych. Przez wiele lat tańczył breakdance.

https://www.instagram.com/peresso

Kacper Kędzierski 

Skromny człowiek sportu, który ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, liczne występy akrobatyczne oraz udziały w programach tj. Mam Talent czy Ninja Warrior. Jest obecnie trenerem akrobatyki sportowej i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

https://instagram.com/k3dzier

Krzysiek Pacholik

Od kilku lat znajduje się w Squadzie Artystycznym Fundacji Sztukmistrze. Z Lublina nie pochodzi, jednak za lubelaka się uważa, mimo że gardzi cebularzem. Żongler, poeta i miłośnik gruszek. W wolnych chwilach rwie się do pracy. Szanuje suszone pomidory.

https://instagram.com/penguinjuggling

Grzegorz Jastrzębski

Grzegorz tematem współczesnego cyrku zajmuje się już ponad pięć lat. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku – To właśnie tam odkrył swoją wymarzoną specjalizację – akrobatyczne koło Cyra.  Od tego czasu kręci się i zachwyca ludzi zarówno w Polsce jak i na świecie, a jego największym marzeniem jest wystąpić na scenie w Las Vegas.

Występował między innymi w spektaklach Warszawskiej Sceny Variete, a także w projekcie „CyrkON”, to pierwsze pełnometrażowe cyrkowe spektakle online w Polsce, ponadto zdobył III miejsce na pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu OWACJE I.

https://instagram.com/jastrzebski_act

Marek Born

żongler, freestyler, finalista 6 edycji programu Mam Talent oraz TikToker znany jako DeadpoolPoland. Jest samoukiem występującym na scenie od 12lat. Podczas swoich treningów postawił na wszechstronność, którą możemy poczuć w jego występach. Marek podbija, toczy, kręci, balansuje. Żongluje nawet 5 piłkami do nogi.

https://www.tiktok.com/@deadpoolpoland

Aryman 

Dawid Świstek od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami. 

https://instagram.com/aryman.art

Ostatnio dodane