Skip to content

Polska na mundialach – przeżyjmy to jeszcze raz w Art Box Experience

Tym razem zamiast na murawie, biało-czerwoni pojawią się na multisensorycznej wystawie prezentowanej w Art Box Experience w Fabryce Norblina. Emocje związane z ich występami na Mistrzostwach Świata, będzie można przypomnieć sobie już od 29 października, oglądając wystawę „Polska na Mundialach”. Wspomnienia związane z ukochanym sportem Polaków, ożyją dzięki niesamowitym efektom wizualnym osiągniętym przy użyciu najnowszych technologii oraz współpracy z Biblioteką Piłkarstwa Polskiego i z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. 

Pełna barw i emocji wystawa wyreżyserowana przez Magdalenę Mikołajczyk to szansa by jeszcze raz przeżyć osiem mundialowych występów Polaków, odkryć ich znaczenie (nie tylko sportowe!) a także poczuć dumę z zawodników grających z orzełkiem na piersi. 

Zagrać w mistrzostwach świata, to marzenie każdego piłkarza. A przywieźć z nich trofeum to przepustka do nieśmiertelności. Biało-czerwoni stawali na podium dwukrotnie: brązowe medale zdobyła drużyna Orłów Kazimierza Górskiego w 1974 r., a także podopieczni Antoniego Piechniczka w 1982 r. Do legendy przechodzą nie tylko piłkarze zdobywający efektowane bramki, ale także całe drużyny – bo tylko gra zespołowa pozwala na osiągnięcie sukcesu. Oglądając wystawę „Polska na Mundialach” będzie można brodzić w deszczu z Ernestem Wilimowskim w legendarnym meczu z Brazylią, bronić rzutów karnych razem z Janem Tomaszewskim i strzelać efektowne gole jak Grzegorz Lato na turnieju w Niemczech. Widzowie będą mieli możliwość zatańczyć argentyńskie tango z kadrą Jacka Gmocha lub zmęczyć się w hiszpańskim i meksykańskim upale razem z drużyną Antoniego Piechniczka. Ale bycie kibicem, to także umiejętność godzenia się z porażkami, które są nieodłączną częścią każdego sportu. Dlatego na wystawie znalazło się miejsce na przypomnienie trzech występów Polaków na mundialach w XXI w. Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Wierzymy, że w Katarze będzie inaczej. Przełamiemy wreszcie fatalną serię, a drużyna Czesława Michniewicza, chociażby w barażowym starciu ze Szwecją, pokazała, że te nadzieje nie są bezpodstawne. O tych wielkich i tych mniej chwalebnych chwilach polskiego futbolu jest właśnie ta wystawa. Jedyna w swoim rodzaju. 

Futbol tworzą ludzie – nie tylko sportowcy, trenerzy i kibice, ale także dziennikarze sportowi, którzy relacjonując spotkania niejednokrotnie sami dają ponieść się emocjom. Dlatego niespodzianką będzie… udział jednego z najbardziej znanych polskich komentatorów. O kogo chodzi? Przekonajcie się sami i przyjdźcie do Art Box Experience w Fabryce Norblina na multisensoryczną wystawę „Polska na Mundialach”.

A żeby emocje zostały z Wami na dłużej – zachęcamy do zrobienia selfie z piłkarską reprezentacją Polski.

Wystawę można oglądać od 29 października do 31 grudnia 2022 r. w Art Box Experience w Fabryce Norblina w budynku Plater na poziomie +2.

Reżyser: Magda Mikołajczyk

Producenci: Piotr Sikora, Marcin Śmigielski

Produkcja techniczna wystawy: Art Box Experience, Japko, Platige Image

Koncepcja wystawy: Art of Footbal

Bilety eBilet

Ostatnio dodane