Skip to content

“Retro Warszawa” – pierwsza multisensoryczna wystawa w Polsce

Fabryka Norblina zaprasza do jedynej w swoim rodzaju i pierwszej w Polsce multisensorycznej galerii – Art Box Experience, która startuje ze swoją pierwszą wystawą „Retro Warszawa” już 25 marca. Galeria zlokalizowana jest na drugim poziomie budynku Plater, a bilety na niezwykłą podróż w czasie do pełnej gwaru, muzyki i kolorów przedwojennej stolicy zakupić można (na konkretny dzień i godzinę) na stronie TICKETMASTER.

„Retro Warszawa” to wystawa oparta na archiwalnych filmach z epoki, sprowadzonych specjalnie m.in. z paryskich i nowojorskich archiwów. Wydarzenie pozwala dosłownie zanurzyć się w światy wykreowane za pomocą zaawansowanych technologii, a goście będą uczestniczyć w spektaklach wizualno-dźwiękowych w stopniu dotąd niespotykanym. Wystawa przeniesie widzów na kilkadziesiąt minut do świata Warszawy sprzed 100 lat, wskrzeszając świat, który, jak się wydawało, odszedł bezpowrotnie. „Retro Warszawa” pokaże także historyczny akcent związany z Fabryką Norblina, będą to wybrane zdjęcia pochodzące z kolekcji Muzeum Fabryki Norblina, a także rodziny Wernerów – przedwojennych właścicieli dawnych zakładów. Artystyczna wystawa stworzona została w Art Box Experience przy współudziale nominowanego do nagrody Oskara warszawskiego Studia Platige Image. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Jan Młynarski.

Więcej informacji o Art Box Experience oraz wystawie „Retro Warszawa” znaleźć można TUTAJ.

Przestrzeń Art Box Experience jest komputerowo konfigurowana w taki sposób, żeby każdy z gości mógł doświadczyć pełni wrażeń i wizualnych – dzięki, wysokiej rozdzielczości 4K – i dźwiękowych, co zapewni precyzyjnie skonfigurowany system punktowego nagłośnienia w szerokim spektrum częstotliwości.

Ostatnio dodane