Skip to content

Fabryka Norblina świętuje 2. urodziny!

Mijają dwa lata, odkąd wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli zaczął żyć swoim drugim życiem. Nową działalność rozpoczął we wrześniu 2021 roku i niemal od razu stał się jednym z ulubionych miejsc warszawiaków i odwiedzających stolicę turystów. Z okazji swoich drugich urodzin Fabryka Norblina zaprasza dzieci i dorosłych na weekend pełen bezpłatnych atrakcji. Koncerty, pokazy cyrkowe, gry i zabawy z nagrodami, urodzinowa gra miejska – to wszystko i wiele więcej czekać będzie na gości kompleksu przy Żelaznej w weekend – 23 i 24 września.

Urodzinowe świętowanie rozpocznie spektakl teatralny dla najmłodszych gości Fabryki Norblina – „Misja Albertyna – Podróż do przyszłości”. Bohaterka wyrusza w samotną misję do współczesności, by ratować zagrożoną zniszczeniem fabrykę i rodzinny skarb. W zrozumieniu nowej rzeczywistości i odnalezieniu drogocennej pamiątki pomogą jej mali widzowie. Spektakl w reżyserii Kuby Nieścierowa w zabawny sposób przedstawia historię Fabryki Norblina i zachęca dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. W tytułowej roli wystąpi Anna Lipińska. Spektakl będzie można obejrzeć w południe, w sobotę i niedzielę.

W tym samym czasie zacznie się też sobotnia seria atrakcji dla młodszych gości, przygotowana przez Smart Kids Planet i Muzeum Fabryki Norblina. Od 12:00 w strefie przygotowanej przez Centrum Mądrej Zabawy w budynku Plater rozpoczną się przygotowania do wielkiego świętowania, czyli malowanie twarzy. Później cała masa kreatywnych zajęć i atrakcji, jak rysowanie na szkle, warsztaty z tworzenia ekoświeczek czy Slime!  Oprócz tego na dzieci czekać będzie mnóstwo łamigłówek i konkursów z nagrodami przygotowanych przez Muzeum Fabryki Norblina. Zabawę zwieńczy prawdziwa impreza w rytmie największych dziecięcych hitów, czyli mini disco. 

Popołudniowo-wieczorne atrakcje rozpoczną się pokazem Nowoczesnego Cyrku, który o 18:00 wystartuje na poziomie -1 budynku Plater. Po nim na scenę w zadaszonym pasażu Teodora Wernera wejdą stypendyści programu Music MasterClass, a będzie to dopiero początek muzycznych uniesień. Gwiazdą urodzinowego koncertu w pasażu Wernera będzie zespół LemOn. Wstęp na koncerty jest również bezpłatny, ale biletowany. Rezerwacji należy dokonać przez aplikację Fabryki Norblina. Na późniejsze After Party w Hali Gimlet zaprosi DJ Envee. Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych. 

Z myślą o miłośnikach zagadek Fabryka Norblina przygotowała specjalną urodzinową grę miejską, która pozwoli poznać kompleks oraz jego historię. Chętni będą mogli wypełnić interaktywny formularz i rozwiązywać 15 przygotowanych łamigłówek w urodzinową sobotę i niedzielę. Pierwsze dziesięć osób, które przyniesie do punktu informacyjnego poprawnie wypełnione karty, otrzyma nagrody – vouchery do zrealizowania na terenie Fabryki Norblina.

Urodzinowa niedziela upłynie pod hasłem RETRO. Przez całe popołudnie, między 12:00 a 16:00, będzie można zwiedzać wystawę Retro Warszawa w Art Box Experience, a także poznać historię kompleksu przy Żelaznej oraz rodów Norblinów i Wernerów, zwiedzając Muzeum Fabryki Norblina. Jak przenosić się w czasie, to tylko z klasą. Dziewczynki, aby poczuć się jak damy z przeszłości, wykonają retro opaski, które ozdobią piórami, kolorowymi nićmi, a także błyszczącymi kamykami. Mali dżentelmeni natomiast zadadzą szyku stworzonymi przez siebie eleganckimi muchami. Pamiątek z urodzinowego weekendu będzie więcej – zdjęcia z fotobudki zamienione zostaną na spersonalizowane magnesy.

Od 16:00 Pasaż Wernera zmieni się w retro przestrzeń – najpierw dla pokazu mody z dawnych lat pod kierownictwem Grupy Bluszcz, która przeniesie widzów na warszawskie ulice minionych dekad. Twórczynie grupy zrekonstruują stroje z uwzględnieniem pełnej ich różnorodności – zaprezentują modę codzienną, wyjściową, balową, stroje sportowe i okolicznościowe. Pokaz retro mody to pretekst to przekazania wiedzy o modzie, sytuacji kobiet i ich roli w społeczeństwie, a także o wartościach i kindersztubie, które obowiązywały w pierwszej połowie XX wieku, a o których dziś często się zapomina. To będzie niezapomniana podróż do przeszłości. Po pokazie pasaż Teodora Wernera stanie się sceną, na której wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Wieczór zwieńczy pokaz nowoczesnego cyrku – Oddech. Ruch. Rytm. – który o 18:00 rozpocznie się w budynku Plater. 

Na wybrane atrakcje obowiązuje rejestracja, której można dokonać za pomocą aplikacji Fabryki Norblina lub formularzy dostępnych na stronie kompleksu.

Mnóstwo urodzinowych upominków przygotowali także najemcy Fabryki Norblina. Przez cały jubileuszowy weekend na gości kompleksu czekać będą promocje i zniżki oraz darmowe pyszności, jak ekologiczne jabłka od BioBazaru, świeże i pachnące croissanty od The Bakery czy urodzinowe drinki od Food Town. Pełna lista weekendowych niespodzianek i harmonogram wydarzeń znajdują się na stronie:https://fabrykanorblina.pl/drugie-urodziny/

To będzie wyjątkowy weekend dla wielkiej rodziny Fabryki Norblina – pełen muzyki, radości, uśmiechu i zabawy, jak na urodzinowe świętowanie przystało. 

Harmonogram wydarzeń: 

Urodzinowa Sobota – 23 września 2023

12:00 – 13:00 – Spektakl dla dzieci „Misja Albertyna – Podróż do przyszłości” (budynek Plater, poziom 0)

12:00 – 16:00 – Atrakcje dla dzieci od Smart Kids Planet i Muzeum Fabryki Norblina (budynek Plater, poziom -1)

12:00 – 19:00 – Urodzinowa gra miejska z nagrodami 

16:00 – 16:30 – Muzyczne zakończenie atrakcji ze Smart Kids Planet – Mini Disco

18:00 – 19:00 – Pokaz Nowoczesnego Cyrku – HUMANS (budynek Plater, poziom -1)

19:00 – 20:00 – Koncert stypendystów Music MasterClass (pasaż Teodora Wernera)*

20:00 – 20:30 – Konkursy z nagrodami na scenie koncertowej (pasaż Teodora Wernera)*

20:30 – 22:00 – Urodzinowy koncert Fabryki Norblina – LemOn (pasaż Teodora Wernera)*

22:00 – 02:00 – After Party – DJ Envee plus Live Act (hala Gimlet, Food Town)

*Wstęp biletowany, rezerwacji należy dokonać przez aplikację Fabryki Norblina 

Urodzinowa Retro Niedziela – 24 września 2023

12:00 – 13:00 – Spektakl dla dzieci „Misja Albertyna – Podróż do przyszłości” (budynek Plater, poziom 0)

12:00 – 16:00 – Zwiedzanie Muzeum Fabryki Norblina (start – Punkt Bilety/Info, uliczka Ludwika Norblina) 

12:00 – 16:00 – Zwiedzanie wystawy „Retro Warszawa” (Art Box Experience, budynek Plater, poziom +2)

12:00 – 16:00 – Retro atrakcje dla najmłodszych (pasaż Teodora Wernera)

12:00 – 19:00 – Urodzinowa gra miejska z nagrodami

16:00 – 16:30 – Pokaz retro mody (pasaż Teodora Wernera)

16:30 – 17:30 – Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej (pasaż Teodora Wernera)

18:00 – 19:00 – Pokaz Nowoczesnego Cyrku – Oddech. Ruch. Rytm. (budynek Plater, poziom -1)

Ostatnio dodane