Skip to content

Jazz & More MOXO Warsaw Festival – rusza druga edycja festiwalu

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji festiwalu Jazz & More już z początkiem lutego ponownie zaprosimy Państwa do świata wyjątkowych dźwięków i emocji. Rusza zimowa edycja festiwalu. Na scenie wystąpią najwięksi artyści polskiej sceny Jazzu oraz zagraniczni goście o światowej sławie.

Organizatorem festiwalu jest MOXO – restauracja i klub muzyczny w zrewitalizowanym budynku dawnej Hali Odlewni Fabryki Norblina, która nie raz gościła już wyjątkowe wydarzenia. Industrialne przestrzenie i spektakularna scena potęgują wrażenia podczas koncertów. Festiwal wpisał się na dobre w kalendarz wydarzeń klubu i od teraz będzie miał trzy odsłony w ciągu roku.

Podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival przez osiem niezapomnianych niedzielnych i poniedziałkowych wieczorów w lutym i marcu, otoczeni najlepszymi brzmieniami przemierzycie niesamowitą muzyczną podróż. 

Motto programu festiwalowego – “jedność w różnorodności” – jest nie tylko deklaracją wartości, ale także manifestem artystycznego doświadczenia. Wielokulturowe brzmienia Warszawy, gwiazdy o międzynarodowej sławie, zespoły w różnych konfiguracjach – od trio aż po 14 artystów na jednej scenie – wszystko to składniki niepowtarzalnej mieszanki, która stworzy muzyczną aurę pełną kontrastów.

Gospodarzem festiwalu ponownie będzie jedyny w swoim rodzaju Tomasz Tłuczkiewicz – wieloletni dyrektor kultowego festiwalu Jazz Jamboree oraz Jazz nad Odrą, były wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, znany dziennikarz radiowy, manager i producent muzyczny, promotor jazzu i konferansjer. Jak sam mówi: “Serdecznie zapraszam jazz fanów, a także wszystkich tych, którzy gustują w artystycznej rozrywce na najwyższym poziomie w eleganckich okolicznościach. Razem rozswingujmy kolejną jazzową miejscówkę w Warszawie.”

Koncert inauguracyjny odbędzie się już 4 lutego. Na scenie MOXO wystąpi Andrzej Jagodziński Trio.

Na festiwalowej scenie wystąpią:

04.02 – ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

05.02 – RICHARD BONA – Zdobywca nagrody Grammy i legenda gitary basowej

11.02 – PRZEBOJE FILMOWE JERZEGO “DUDUSIA” MATUSZKIEWICZA

18.02 – RGG 

25.02 – MARITA ALBAN JUAREZ QUARTET

03.03 – TRIBUTE TO POLSKI JAZZ – 14 artystów razem na scenie

10.03 – EABS

17.03 – LABORATORIUM

Bilety w sprzedaży na: 
https://www.ebilet.pl/lp/jazz-more-moxo-warsaw-festival?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAtt2tBhBDEiwALZuhAONgkKLZNva53bN04EGyMCW68iNOHRmWhUjfd5s_faqf7jEs51vERhoCnVwQAvD_BwE


PARTNERZY FESTIWALU
Fabryka Norblina
Yamaha
Jazz Forum
Jazz Press
Radio Jazz FM
Radio Kolor
Muzeum Jazzu
Nowa Warszawa

Ostatnio dodane