Skip to content

Magiczne Lato z Fridą Kahlo w Fabryce Norblina

Art Box Experience zaprasza na niezwykłą wakacyjną przygodę w fascynującym świecie Fridy Kahlo i tętniącej życiem meksykańskiej kultury. Wyjątkowa oferta wakacyjna Art Boxu to idealna okazja do spędzenia magicznych chwil z najbliższymi, ucząc się, tworząc i odkrywając sztukę razem. Wystawa “Frida Kahlo. Życie Ikony,” przedłużona do 1 września 2024 r., zapozna odwiedzających z barwnym, emocjonalnym i inspirującym życiem tej niezwykłej artystki.

Wystawa pozwoli odkryć niezwykłą twórczość Fridy Kahlo w sposób, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie także warsztatów artystycznych, gdzie całe rodziny mogą wspólnie malować, rysować i tworzyć własne dzieła sztuki inspirowane meksykańską kulturą. Każdy znajdzie coś dla siebie, od prostych projektów dla najmłodszych po bardziej zaawansowane techniki dla starszych. To lato z Fridą w Art Box Experience będzie pełne wrażeń 
i inspiracji dla wszystkich pokoleń.

  • Przez całe wakacje, w dni powszednie osoby niepełnoletnie wejdą na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” w Art Box Experience bezpłatnie. Oferta dotyczy 1 opiekuna i max. 3 dzieci.
  • “Frida Kahlo. Życie Ikony” to wystawa opowiadająca o meksykańskiej artystce za pomocą nowoczesnych technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości (VR), pokazów audiowizualnych 360°, czy projekcji stereoskopowych (3D).
  • Pozwala zanurzyć się w świecie meksykańskich symboli, poznać kulturę i tradycję tego kraju – wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.
  • Na dzieci i dorosłych czekają atrakcje – takie jak fotobudka AI – zapraszająca do współtworzenia wystawy.

W warszawskiej Fabryce Norblina, gdzie mieści się Art Box Experience, Lato z Fridą odbędzie się w gorącym, meksykańskim klimacie, a jego motywem przewodnim będzie sztuka. 

  • Z pierwszym dniem lata, od poniedziałku do piatku każda osoba niepełnoletnia wejdzie na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” bezpłatnie! To doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas i odkryć świat sztuki. Wystarczy podejść w tych dniach do kasy w Art Box Experience i pokazać legitymację lub inny dokument – mówi KAROLINA MŁYNARZ, kierowniczka marketingu Art Boxu. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych zwiedzających? – Na naszej wystawie, podróżując w głąb świata Fridy, widzowie wejdą do tętniącego życiem baru Pulquería La Rosita. Było to miejsce wybrane przez artystkę do przeprowadzenia zajęć z malarstwa, podczas których zachęcała swoich studentów do wyjścia poza mury uczelni i poznania środowiska i tradycji swojego kraju oraz przywrócenia jego zwyczajów. Dzieci, ale także dorośli mogą tu wziąć udział w interaktywnej zabawie i na chwilę stać się twórcami sztuki cyfrowej, przyozdabiając ściany mitycznego lokalu samodzielnie zaprojektowanymi portretami meksykańskiej artystki – mówi MARIA STOLARSKA, edukatorka Art Boxu. – To nie jedyna atrakcja pozwalająca na zabawę z wystawą. Największą popularnością wśród naszych gości cieszy się interaktywna fotobudka AI, która rozpoznawszy naszą twarz wygeneruje unikalny autoportret 
    w surrealistycznej stylistyce. Możemy go zamiescić w mediach społęcznościowych i zabrać na swoim smartphonie!
     – dodaje.

Dodatkowo Art Box zaprasza na szereg wydarzeń towarzyszących, na które należy zakupić bilety: https://artboxexperience.com/aktualnosci/

Ostatnio dodane