Skip to content

Marzena Dębska nominowana w plebiscycie Warszawianka Roku 2023

Profesor Marzena Dębska – ginekolożka i perinatolożka, prowadząca na terenie Fabryki Norblina swoją klinikę Dębski Clinic – została nominowana do tytułu Warszawianki Roku – plebiscytu, który organizuje miasto stołeczne Warszawa. Konkurs ma na celu uhonorowanie kobiet, które swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania Warszawy.

Dębski Clinic to wyjątkowa klinika ginekologiczna, która powstała z pasji do tej niezwykłej dziedziny medycyny. Klinika otacza opieką na najwyższym poziomie nie tylko kobiety w każdym wieku, ale także członków ich rodzin, oferując dostęp do wybranych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Od pół roku jej siedzibą jest Fabryka Norblina.

Profesor Dębska jest specjalistką położnictwa, ginekologii i perinatologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie oraz studia podyplomowe z kardiologii prenatalnej na Uniwersytecie Barcelońskim. Otrzymała Diploma in Fetal Medicine od the Fetal Medicine Foundation prowadzonej przez prof. Kyprosa Nicolaidesa z Londynu. Jej zawodową pasją jest diagnostyka i terapia prenatalna. Jest prekursorką leczenia wewnątrzmacicznego wad serca płodów w naszym kraju, za osiągnięcia w tej dziedzinie otrzymała międzynarodową nagrodę od Holm Schneider Foundation for Prenatal Therapy. Poza pracą naukową angażuje się w edukację pacjentek oraz w debatę publiczną na temat opieki okołoporodowej i praw kobiet.

We wcześniejszych latach tytuł Warszawianki Roku otrzymały: 

Dorota Masłowska (2022)

Wanda Traczyk-Stawska (2021)

Anna Ebinger (2022)

Nicole Sochacki-Wójcicka (2019)

Anna Ojer (2018)

Zachęcamy do oddawania głosów w tegorocznej edycji: https://warszawiankaroku.um.warszawa.pl/#kapitula

Ostatnio dodane