Skip to content

Music Declares Emergency w Fabryce Norblina

Nie ma muzyki na martwej planecie. To dobitne hasło ruchu Music Declares Emergency, który na całym świecie pracuje nad lepszym jutrem. Od niedawna za sprawą Misi Furtak również w Polsce. 

“Jako organizacja Music Declares Emergency wzywamy rządy i instytucje medialne do mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym i ekologicznym. Mamy świadomość, że również jako branża muzyczna mamy wpływ na środowisko, dlatego sami zobowiązujemy się do podjęcia działań w tym zakresie. Nasze spotkanie to świetna przestrzeń do tego, by uczyć się od siebie nawzajem” – mówi Misia Furtak, która prowadzi polski oddział Music Declares Emergency.  

Już 11 lutego (sobota) w Food Town w Fabryce Norblina odbędzie się pierwsze wydarzenie przygotowane merytorycznie przez polski oddział Music Declares Emergency. Warsztat, panele dyskusyjne, spotkanie branżowe, a wszystko to zwieńczone koncertami doskonałych reprezentantów muzyki alternatywnej. Misia Furtak, Niemoc i Kathia – to oni swoimi nazwiskami nawołują do udziału w ważnej dyskusji z muzyką w tle: 

link do wydarzenia

Music Declares Emergency to grupa artystów i artystek, przedstawicieli i przedstawicielek branży muzycznej, którzy łączą siły, żeby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny i wypracować wspólne rekomendacje i sposoby działania, które doprowadzą do trwałych zmian. Wszystkich, którzy chcą zgłębić wiedzę na temat MDE, zachęcamy do zajrzenia na stronę: https://www.musicdeclares.net/pl/

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryki Norblina. Miejsce, w którym się odbędzie, nie jest zatem przypadkowe. Fabryka Norblina łączy w sobie dwie istoty Music Declares Emergency – muzykę i ekologię. Codziennie można się tu delektować grą na żywo w Piano Bar, sali Gimlet Live w Food Town czy MOXO. Na miłośników dobrych brzmień czekają także cośrodowe Jam Session Scena Młodych – autorski projekt Fundacji Fabryki Norblina. Ekologiczne rozwiązania natomiast to coś, co Grupa Capital Park wprowadza w każdym swoim projekcie. Fabryka Norblina posiada ekologiczny certyfikat BREEAM. Już na początkowym etapie inwestycję zaplanowano w duchu gospodarki obiegu zamkniętego – cały kompleks pofabryczny został zrewitalizowany, a historyczne elementy dawnej fabryki platerów znalazły tu swoje nowe miejsce. Fabryka Norblina stawia także na zrównoważony transport. Oprócz ładowarek do samochodów elektrycznych, znajduje się tu pierwszy w Polsce podziemny, automatyczny parking dla rowerów. Przestrzeń kompleksu wypełniają drzewa, a na dachu mieszczą się ule miejskie.

Partnerami wydarzenia są Art Box Experience z wystawą Save The Planet, BioBazar, Muzeum Fabryki Norblina oraz Food Town w Fabryce Norblina. 

Poza standardowymi biletami, dostępne są również dwie opcje wyjątkowych biletów łączonych:

– w cenie 99 zł – poza uczestnictwem w samym wydarzeniu możecie odwiedzić wystawę multimedialną Save the planet w Art Box Experience

– w cenie 119 zł* znajdziecie pakiet „Koncert, wizyta w Save the planet oraz 2-osobowy voucher na zwiedzanie Muzeum Fabryki Norblina z przewodnikiem.

Bilety


* Bilet na wystawę „Save the planet” ważny jest do 23.03, natomiast 2 os. voucher na zwiedzanie Muzeum Fabryki Norblina do 30.06.

Ostatnio dodane