Skip to content

Niezwykłe fotografie w Fabryce Norblina!

Kolejna wyjątkowa wystawa w przestrzeniach Fabryki Norblina. Tym razem zachęcamy do poznania fotograficznej twórczości Piotra Leczkowskiego. Ekspozycja “BALET – Minimalizm + barok” będzie do podziwiania w łączniku między budynkami Galwan i Plater na poziomie +2 od 8 marca przez cały miesiąc.

Wystawa “BALET – Minimalizm + barok” to wyjątkowy zbiór prac inspirowanych tańcem, zwłaszcza tańcem klasycznym. Piotr Leczkowski przedstawia dwa różne spojrzenia na taniec: minimalizm i barok. W pracach minimalistycznych widzimy czyste piękno ciała ludzkiego, ukazane w sterylnych, studyjnych warunkach. To efekt wieloletniej pracy i skupienia na możliwościach ludzkiego ciała. W kompozycjach barokowych, natomiast, fotografie są bogate, pełne światła i barw, ukazujące m.in. kulisy Teatru Wielkiego oraz innych miejsc niedostępnych dla przeciętnego widza.

Piotr Leczkowski, urodzony w Warszawie w 1971 roku, to artysta o wielu pasjach. Choć studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, to pasja do projektowania graficznego i fotografii przeważyła nad karierą architekta. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się fotografią architektury, wnętrz i artystyczną fotografią, ze szczególnym uwzględnieniem tancerzy klasycznych. Jego prace zdobyły uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach fotograficznych, w tym prestiżowych Sony World Photography Awards.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która nie tylko zachwyci miłośników tańca, ale również osoby poszukujące estetycznych doznań. Prace Piotra Leczkowskiego trafiają do kolekcjonerów sztuki, podkreślając uniwersalny przekaz piękna i emocji, który płynie z tańca.

Wystawę można odwiedzać od 08.03. do 08.04. w godzinach otwarcia Fabryki Norblina. Wstęp jest bezpłatny. Do zobaczenia!

Ostatnio dodane