Skip to content

Niezwykłe fotografie zagościły w Fabryce Norblina

W naszym kompleksie zagościły wyjątkowe zdjęcia podróżnika i wielkiego miłośnika przyrody, Jerzego Werle. Wystawa potrwa do 23 października, a fotografie można oglądać w budynku Plater, na poziomie +1.

Jerzy Werle, z zawodu inżynier, każdą wolną chwilę spędza w podróży, a dużą część jego bagażu zajmuje sprzęt fotograficzny. Pan Jerzy obserwuje i uwiecznia ciekawe zachowania ptaków i zwierząt, a efekty tych wojaży pokazujemy w przestrzeniach Fabryki Norblina. Zdjęcia zrobione w Polsce, Europie i innych zakątkach świata przedstawiają ujęcia walk, toków, karmienie młodych i różne inne fascynujące sceny z życia naszych mniejszych przyjaciół. Magiczny charakter fotografiom nadaje wykorzystanie naturalnego światła, najczęściej o wschodzie i zachodzie słońca. 

Szczególne miejsce w sercu Pana Jerzego zajmują ptaki, które pasjonują go od najmłodszych lat. Ptasich odgłosów nauczył się jeszcze będąc dzieckiem i słuchając nagrań z ich dźwiękami, a pierwsze zdjęcia skrzydlatych stworzeń robił Zenithem TTL z obiektywem 1000 i światłem 11.

– Mam nadzieję, że wystawa ta zainspiruje, szczególnie młodych ludzi, do zainteresowania się przyrodą, obcowania z nią i obserwowania zwierząt i ptaków w ich naturalnym środowisku, a przede wszystkim do ich czynnej ochrony – mówi autor zdjęć.

Przekonajcie się, jak piękna i niesamowita jest natura. 

Zapraszamy do 23 października br. do budynku Plater na poziom +1.

Ostatnio dodane