Skip to content

Odliczanie do Świąt w Fabryce Norblina czas zacząć!

Fabryka Norblina zaprasza na Mikołajkowy weekend. Inauguracja okresu przedświątecznego rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia i potrwa do niedzielnego wieczora. W planach jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spektakle teatralne, muzealna gra miejska, strefa mądrych zabawek czy spotkanie z Mikołajem i Mikołajową. W niedzielę wieczorem odbędzie się wyjątkowy koncert. Magicznego klimatu dopełni świąteczna iluminacja, która od 2 grudnia rozświetlać będzie pofabryczny teren kompleksu przy Żelaznej 51/53.  

W najbliższy weekend, 2 i 3 grudnia, Fabryka Norblina zaprasza całe rodzinny do spędzenia wspólnego niezapomnianego czasu. W godzinach 12:00 – 17:00, na małych i dużych gości, czekać będzie mnóstwo atrakcji, które rozpoczną ten wyjątkowy czas w roku – odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkanie rozpocznie o godz. 12:00 spektakl „Misja Albertyna – Podróż do przyszłości”. Bohaterka wyrusza w samotną misję do współczesności, by ratować zagrożoną zniszczeniem fabrykę i rodzinny skarb. W zrozumieniu nowej rzeczywistości i odnalezieniu drogocennej pamiątki pomogą jej mali widzowie. Spektakl w reżyserii Kuby Nieścierowa w zabawny sposób przedstawia historię Fabryki Norblina i zachęca dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. W tytułowej roli wystąpi Anna Lipińska. 

Z myślą o miłośnikach zagadek Muzeum Fabryki Norblina przygotowało kolejną edycję gry miejskiej dla całej rodziny. Chętni będą mogli wypełnić interaktywny formularz i rozwiązywać łamigłówki w Mikołajkową sobotę i niedzielę. Wszystkie osoby, które pokażą w punkcie Bilety/Info poprawnie wypełnioną grę w swoim telefonie, otrzymają nagrody niespodzianki. Dla śmiałków chcących poznać nieco historię kompleksu gra będzie dostępna także po mikołajkowym weekendzie i rozwiązywać zagadki będzie można także przez kolejne tygodnie. 

Magię świątecznej zabawy zapewni również Smart Kids Store i kolejna odsłona Weekendu Mądrych Zabawek. W specjalnej strefie na poziomie -1 w budynku Plater powstaną: strefa dla maluszków, strefa edukacyjna, kreatywna kostiumowa, czytelnicza, a także strefa z układankami magnetycznymi. Dodatkowo dzieci będą miały okazję przetestować zabawki topowych marek, m.in.  Little Dutch, Liliputiens, MieerEdu czy TIMIO, a także uczestniczyć w premierze pierwszej książeczki wydanej przez Smart Kids Planet – „Przygody Smartusia”. Nie zabraknie też uwielbianych przez najmłodszych atrakcji – malowania twarzy, tatuaży czy pokazów eksperymentów. Udział w zabawie jest bezpłatny, podobnie – przejazdy karuzelą w te dni, co z pewnością ucieszy wszystkie dzieci.

Najważniejszym dla wszystkich dzieci punktem programu będzie jednak z pewnością wyczekiwane spotkanie z Mikołajem i Mikołajową. Uroczy brodacz i jego asystentka obdarują milusińskich słodkimi drobiazgami, a wspólne chwile będzie można uwiecznić w specjalnym punkcie foto. Zdjęcie w ciągu kilku chwil znajdzie się na magnesie, który będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę. Mikołajowa para będzie czekać na małych gości w Pasażu Teodora Wernera.

Mikołajkowy weekend zakończy w niedzielę o 18:00 wyjątkowy koncert. Poziom +1 budynku Plater wypełniony zostanie muzyką filmową i radiową w odsłonie symfonicznej. Pod batutą Jana Stokłosy wystąpią Orkiestra oraz Chór Banku Talentów. Gośćmi specjalnymi będą Natalia Nykiel, Marcin Maciejczak, Marcin Sójka i Michał Grobelny, a koncert poprowadzi Tomasz Jachimek.

Dodatkowo w KinoGram na gości czeka niesamowite wydarzenie! „Mikołajki z MY3” – wyjątkowe spotkanie dla dzieci i okazja do wspólnego świętowania nadchodzącego Bożego Narodzenia razem z idolkami najmłodszych, Amelką, Olą i Sandi. Trzygodzinne warsztaty z zespołem zapewnią fanom zespołu MY3 niezapomniane wrażenia. Co czeka na gości w KinoGram?

  • Zrób to z nami – dziewczyny z MY3 nauczą uczestników, jak zrobić sztuczny śnieg za pomocą kilku produktów, które znajdą się w każdym domu! 
  • Interaktywna przygoda – uczestnicy warsztatów wezmą udział w interaktywnej przygodzie, w której pomogą uratować święta. Na ekranie w sali kinowej obejrzą fabularną, świąteczną przygodę MY3, a ich zadaniem będzie pomóc wokalistkom wspólnymi siłami stworzyć rekordowej długości łańcuch z papieru.
  • Śpiewaj z nami! – Który fan zespołu nie marzył o tym, by zaśpiewać na scenie ze swoimi idolkami? Teraz będzie to możliwe – świąteczne karaoke z MY3 sprawi, że każde dziecko poczuje się jak gwiazda estrady. 
  • Meet&greet – co to za spotkanie bez wspólnych rozmów, zdjęć i filmików na pamiątkę?  Dziewczyny z MY3 zapraszają na spotkanie.

Dzieci, które ukończyły 10. rok życia, mogą uczestniczyć w seansie samodzielnie – z zastrzeżeniem, że to rodzice oraz opiekunowie prawni ponoszą wyłączną odpowiedzialność za dzieci pozostawione na terenie kina bez ich opieki. Spotkania odbędą się 2 i 3 grudnia o godzinie 11:00 oraz o 16:00 – bilety są dostępne na stronie kina.

W KinoGram trwa także zimowa promocja. Do końca tego roku dwa bilety na seans można kupić z rabatem 2 x 30 zł. By skorzystać z promocji, wystarczy tylko wejść na stronę https://fn.kinogram.pl/, zarejestrować się i odebrać swój rabat. To dobry pomysł zarówno na prezent, jak i sposób na spędzenie długiego grudniowego wieczoru. 

Warto też pamiętać, że w Art Box Experience wystartował nowy pokaz, który idealnie dopełni wspólnie spędzony weekendowy czas. „Immersyjny Dziadek do Orzechów. Zimowy Cud” to kolejne wyjątkowe widowisko przygotowane z myślą o całych rodzinach, które porusza fantazję, oddziałuje na zmysły i wprawia w niepowtarzalny nastrój. Balet opowiada przygody siedmioletniej Klary, która podczas nocy bożonarodzeniowej znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Ze wszystkich prezentów ten podoba jej się najbardziej, więc zabiera go do swojego domku dla latek. Dziewczynka zasypia i śni o Krainie Słodyczy, w której razem z Księciem, w którego zmienił się Dziadek, musi stawić czoła złowrogiemu Królowi Myszy. Ten siedmiogłowy uzurpator chce zagarnąć dla siebie wszystkie słodycze! Czy mu się to uda? Widowisko jest odpłatne, jednak w mikołajkowy weekend wszyscy goście, którzy przyjdą na nie w przebraniu nawiązującym do tematyki bajki, otrzymają bezpłatne wejście.

Odwiedzający Fabrykę Norblina 2 grudnia jako pierwsi zobaczą świąteczne oświetlenie, które wypełni kompleks przy Żelaznej. Iluminacja tworzyć będzie wyjątkową atmosferę przez najbliższe tygodnie.

Ostatnio dodane