Skip to content

Pierwsze w Polsce atelier diamentów w Fabryce Norblina 

Wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli z portfolio Grupy Capital Park – Fabryka Norblina – powitał nowego najemcę. Atelier diamentów House of Diamond to nowa polska marka, która zaprasza do świata najszlachetniejszych i najbardziej pożądanych kamieni świata. To pierwsze takie miejsce w Polsce, w którym można nabyć jedynie diamenty najwyższej klasy, najwyższej czystości i barwy potwierdzone certyfikatami największych instytutów gemmologicznych – GIA lub IGI. 

House of Diamond to firma rodzinna, zrodzona z pasji i dążenia do wprowadzenia na polski rynek diamentów o wyjątkowej jakości. Jej prezesem jest Piotr Janiszewski, kolekcjoner i ekspert w dziedzinie diamentów, dla którego wiedza i szacunek dla tych wyjątkowych kamieni są kluczowe. W atelier House of Diamond, które zajęło powierzchnię 200 mkw. na poziomie 0 w budynku Plater, klienci znajdą wyłącznie diamenty – w najczystszej postaci i najwyższej jakości – oprawione w złoto, platynę lub bez oprawy, do nabycia pojedynczo albo w pakietach. Każdy z kamieni ma certyfikat oraz metryczkę zawierającą informacje o barwie, czystości, masie, szlifie, polerancji, symetrii, fluorescencji, a także instytucie gemmologicznym, który dokładnie ocenił te parametry.

– Wszystkie nasze kamienie są starannie wyselekcjonowane przez ekspertów oraz zgodne ze standardami specyfikacji A3, która jest bazą dla międzynarodowego cennika diamentów Rapaport Diamond Report. Nasze diamenty posiadają także certyfikaty największych instytutów gemmologicznych – GIA lub IGI – jak też spełniają wymogi procesu Kimberley, który potwierdza pochodzenie diamentów z obszarów wolnych od konfliktów militarnych – mówi Piotr Janiszewski, prezes House of Diamond.

House of Diamond nie tylko oferuje diamenty, ale również zaprasza swoich gości do wyjątkowego świata sztuki. W planach właścicieli są cykliczne wystawy rzeźby, malarstwa, fotografii kolekcjonerskiej i ceramiki. Ambasadorką marki jest aktorka Małgorzata Foremniak.

– Sztuka jest częścią DNA Fabryki Norblina, a House of Diamond łączy kilka jej gałęzi, czerpiąc inspiracje zarówno z tradycji, jak i nowoczesności. To wyjątkowe miejsce i nasz kolejny unikatowy najemca, dlatego jesteśmy dumni, że dołączył do naszego kompleksu przy Żelaznej, dodając mu jeszcze więcej blasku – mówi Kinga Nowakowska, COO i członkini zarządu Grupy Capital Park.

Ostatnio dodane