Skip to content

Save the Planet – nowa wystawa w Art Box Experience

Międzynarodowa wystawa multisensoryczna SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ zaprezentowana zostanie w jedynej w Polsce przestrzeni immersyjnej, warszawskim Art Box Experience w Fabryce Norblina, już 24 września. Narodziny planety, powstanie życia Ziemi, piękno natury i rozwój cywilizacji przedstawione zostały wraz z dekalogiem działań jakie każdy z nas może podjąć w celu zatrzymania zmiany klimatu. Twórcy wystawy w niespotykany sposób połączyli piękne obrazy, doświadczenie pełnej immersji i efektów wizualnych z muzyką klasyczną i najnowocześniejszymi technologiami.

Najnowsza propozycja Art Box Experience to opowiedziana z rozmachem, w nowoczesnej formule historia – za pośrednictwem poruszających obrazów i dynamicznej muzyki twórcy przypominają o zagrożeniach jakimi są dla planety działania człowieka i co ważne, wskazują możliwość zmian.

Wystawa SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ jest koprodukcją polsko – brazylijską. Jej pomysłodawcą i producentem jest Piotr Sikora, wielokrotnie nagradzany współtwórca studia Platige Image a także współzałożyciel Art Box Experience. Za scenariusz, reżyserię a także muzykę  odpowiada Jarbas Agnelli, brazylijski filmowiec i artysta, czterokrotny laureat festiwalu Cannes Lions. Muzykę oparł na słynnej na całym świecie kompozycji Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Wystawa zaproponuje widzom oszałamiające obrazy stanowiące sekwencję wielkiego wybuchu oraz formowania gwiazd i galaktyk. Wyświetlane zdjęcia i i filmy pozwalają zajrzeć do wulkanów i na dno oceanów, podróżując przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami barwnych ryb, arktycznymi pingwinami, wielorybami, z kolorowym ptactwem, antylopami i gepardami. Imponujące wizualizacje  przybliżają moment pojawienia się na Ziemi człowieka, czas niesamowitego rozwoju, ale także –  konsekwencje dla planety. To powodzie, pożary, śmieci, tysiące mil kwadratowych plastiku pływającego w oceanach, podnoszący się poziom mórz. Ostatnia sala to dowód na to, że istnieje szansa na zmianę. Dodatkowo, razem z Onet w ramach akcji Niech żyje planeta! Art Box Experience przygotował dekalog zmian. To propozycja dziesięciu działań, które każdy z nas może podjąć, by ocalić planetę.

Wystawa posiada liczne walory artystyczne i edukacyjne, które docenili nasi partnerzy. Naszym ekspertem naukowym jest prof. dr hab. Szymon Malinowski, twórca portalu Nauka o Klimacie, fizyk atmosfery, profesor nauk o Ziemi, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk. Dzięki przeprowadzonej we współpracy z fundacją Czas na Las akcji sadzenia drzew, sfinansowanej z wpływów z biletów na SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ, zneutralizujemy pozostawiany przez nią ślad węglowy.

Wystawie towarzyszą także liczne wydarzenia towarzyszące, mające zachęcić widzów do większej troski o środowisko i klimat: to warsztaty, panele dyskusyjne czy spotkania z autorami książek zaangażowanych ekologicznie.

Sponsorzy: BNP Paribas

Partner: Onet

Partnerzy merytoryczni:  UN Global Compact, Nauka o Klimacie, Muzeum Ziemi PAN, Fundacja Czas na Las.

Patronaty medialne: Radio Nowy Świat, Wyborcza.pl, National Geographic 

Zapowiedź wystawy – spot promocyjny.

Bilety można kupić za pomocą TicketMaster.

Ostatnio dodane