Skip to content

Stypendyści Music MasterClass wkraczają na muzyczne salony

Początek nowego roku to idealny moment, by podsumować dotychczasowe efekty stypendystów programu Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina. Już 6 z 8 z nich zaprezentowało swoje premierowe utwory. 

Zaczęło się od wrześniowego „Baião” Adama Wocha oraz Roberta Guzika. Muzycy do swojego projektu zaprosili Marka Napiórkowskiego – prawdziwą legendę jazzu i jednego z Mistrzów programu Music MasterClass.

Nasza kolejna stypendystka, Małgorzata Majerska „Gono”, swój utwór zaprezentowała w listopadzie. „Atleta” jest odpowiedzią artystki na kryzys relacyjny pokolenia millenialsów. W sposób bezkompromisowy rozprawia się z tytułowym atletą, który w relacjach toczy grę daleką od zasad fair play. Za produkcję utworu odpowiada Michał Anioł, jeden z najbardziej docenionych producentów ostatnich lat.

Swoją piosenkę w listopadzie zaprezentowała również Sandra Mika. „Święta Krowa” została nagrana na żywo podczas koncertu premierowego w Food Town w Fabryce Norblina.

Na początku grudnia Piotrek Niesłuchowski zadebiutował z utworem “Bij”. Niespełna dwa tygodnie później jego piosenka trafiła na Listę Przebojów radiowej Trójki! Piotrek postawił na gitary akustyczne i rasową sekcję rytmiczną, która idealnie współgra z jego grunge’owym wokalem. Teledysk został nakręcony na karuzeli w Fabryce Norblina.

Przedświąteczny prezent sprawili sobie i nam muzycy z zespołu Rejoin. W utworze „Sanka” młodzi i bardzo zdolni muzycy pokazali swoją wrażliwość muzyczną i niesamowity warsztat. 

Autorką kolejnego utworu, który premierę miał także w grudniu jest Julia Łozowska. Kompozycja Erik Satie: 3 Gymnopédies: No. 1, Lent et douloureux w jej wykonaniu zarejestrowana została na żywo również w przestrzeniach Fabryki Norblina. 

Rozpędzona Julia już w Nowym Roku zaprezentowała kolejną odsłonę swojego talentu. Tym razem zmierzyła się z klasyką klasyki, czyli kompozycją Fryderyka Chopina. I to nie jest jej ostatnie słowo – już 13. stycznia kolejny jej utwór!

Zachęcamy do odsłuchania wszystkich utworów tych młodych talentów!

Music MasterClass to stypendialny program stworzony przez Fundację Fabryki Norblina. Projekt skierowany jest do młodych i utalentowanych muzyków, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. W pierwszej edycji programu, spośród setek zgłoszeń, wyłonionych zostało w sumie 8 stypendystów, którzy – pod okiem Mistrzów – pracowali nad swoimi własnymi utworami, by ostatecznie wyprodukować je z pomocą najlepszych producentów muzycznych w profesjonalnym studio. Wśród autorytetów pierwszej edycji znaleźli się Natalia Przybysz, Hania Rani, Kuba Badach, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Andrzej Smolik oraz Piotr Metz. Większość efektów współpracy Mistrzów i Podopiecznych już znamy, ale przed nami jeszcze dwie premiery! Na swoje wielkie momenty czekają Piotr Odoszewski (młody songwriter i multiinstrumentalista, który podpisał kontrakt z Sony Music Poland) oraz Błażej Sudnikowicz (instrumentalista, gitarzysta, absolwent i wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej, wielokrotny laureat nagród artystycznych oraz stypendysta MKiDN).

Patronami medialnymi wydarzenia są: Vogue Polska, Wyborcza.pl, Radio Nowy Świat, Onet.pl, CGM.pl oraz JazzSoul.pl. Partnerami programu są także serwis streamingowy TIDAL, dystrybutor treści cyfrowych Independent Digital oraz kancelaria prawnaLeśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Więcej informacji o programie na stronie: www.fundacjafabrykinorblina.pl

Ostatnio dodane