Skip to content

Świętuj Dzień Dziecka w Fabryce Norblina!

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto wypełnione śmiechem, zabawą i chęcią sprawienia najmłodszym masy radości. Dlatego w tym roku Fabryka Norblina wraz ze Smart Kids Planet i Muzeum Fabryki Norblina zapraszają na cały weekend pełen bezpłatnych atrakcji, animacji i koncertów. To otwarte wydarzenie odbędzie się 3 i 4 (sobota i niedziela) czerwca w godzinach 12:00 – 18:00. 

Zapowiada się wyjątkowy Dzień Dziecka w Fabryce Norblina. W sobotę i w niedzielę wszystkie atrakcje będą dostępne dla dzieci bezpłatnie – a będzie ich co nie miara. Na najmłodszych gości czekać będą m.in. malowanie twarzy, brokatowe wydrapywanki, poduszkowce, warsztaty slime czy brokatowe tatuaże.

Centrum mądrej zabawy Smart Kids Planet przygotowało dla dzieci emocjonujący quiz z wyjątkowymi nagrodami. Konkurs odbędzie się dwukrotnie każdego dnia – o 14:00 i 16:00. Coś specjalnego znajdą dla siebie mali miłośnicy eksperymentów. O 12:30 i 14:30 odbędą się pokazy naukowe, podczas których mali odkrywcy zbadają właściwości suchego lodu, wykonają nietypowe bańki mydlane, a także poszaleją z pianą. To idealna atrakcja dla tych, którzy stawiają na naukę przez zabawę.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę dzieci będą mogły wziąć udział w przygotowanych przez Muzeum Fabryki Norblina seriach łamigłówek. To świetna atrakcja dla każdego małego i dużego bystrzaka. Milusińscy rozwiązywać będą liczne zagadki i łamigłówki, a nawet zamienią się w rzemieślników zajmujących się puncowaniem. O 13:00 i 15:00 Muzeum zaprasza również na zwiedzanie swoich tajemniczych zakamarków w towarzystwie jednego z jego historycznych właścicieli – Teodora Wernera lub Ludwika Norblina.

Zwieńczeniem każdego z tych dni pełnych śmiechu, emocji i zabawy będą startujące o godzinie 17:00 koncerty na żywo. W sobotę najpiękniejsze piosenki z popularnych bajek zaśpiewa Taraska z zespołem, a w niedzielę, także w bajecznym repertuarze, wystąpi Kasia Łaska – znany wszystkim głos Elzy z Krainy Lodu.

Dodatkową atrakcją Weekendu Dziecka będzie fotobudka, w której powstaną oryginalne pamiątki. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie i odebrać pamiątkowy magnes z własnym podobizną. Wszystkich z pewnością ucieszą, darmowe przejazdy na karuzeli w stylu safar, a każdy, kto oznaczy Fabrykę Norblina oraz Smart Kids Planet w poście w mediach społecznościowych otrzyma słodką przekąskę. W punkcie Bilety/Info w historycznej uliczce Ludwika Norblina na najmłodszych czekać będą pyszne czekoladowe jajka

1 czerwca w Fabryce Norblina wszyscy jesteśmy dziećmi – tego dnia w KinoGram, Art Box Experience, Apple Muzeum i Muzeum Fabryki Norblina bilety dla wszystkich odwiedzających będą w cenie biletów dziecięcych. Darmowa karuzela zapewni niesamowite przeżycia. Dodatkowo w Smart Kids Planet, do której małych i dużych poprowadzić może ponad 13-metrowa zjeżdżalnia, będą czekać na smart gości dodatkowe atrakcje w cenie biletu.

Fabryka Norblina jest przyjazna dzieciom i czeka na swoich małych gości codziennie. Specjalnie dla nich powstało tu centrum mądrej zabawy Smart Kids Planet z 9-cioma wyjątkowymi strefami. Muzeum Fabryki Norblina, dla dzieci szkolnych organizuje lekcje muzealne w tygodniu, a dla młodszych warsztaty w weekendy. Podczas spotkań dzieci poznają historię tego miejsca i ludzi z nim związanych. Nieco starszych z pewnością zainteresują zbiory Apple Muzeum Polska, czyli 1500 eksponatów związanych z historią rozwoju i ewolucji produktów marki Apple. W repertuarze butikowego kina KinoGram nie brakuje bajek i filmów dla najmłodszych, a takie wystawy jak „Save The Planet” czy „Monnet & The Impressionists” organizowane przez Art Box Experience także przyciągają szkoły i całe rodziny. W kompleksie działa także oryginalna francuska karuzela w stylu safari i bezpłatna zjeżdżalnia o długości ponad 13 metrów, która prowadzi gości kompleksu na poziom -1, tuż obok Smart Kids Planet. 

Podobne